Kutsu Muuttolinnut ry:n ylimääräiseen yhdistyksen jäsenkokoukseen
Muuttolintujen ylimääräinen jäsenkokous pidetään maanantaina 6.1.2025 klo 19 alkaen Muuttolintujen kololla, Tiistilänkuja 3:ssa. Tervetuloa! Kokous on kutsuttu, koska syyskokouksessa hallitusta ei saatu valittua.
Kokouksessa valitaan 2025 lippukunnanjohtaja ja hallituksen jäsenet.
Varsinaiset jäsenet eli 15 vuotta täyttäneet lippukunnan jäsenet voivat ilmoittautua ehdolle pesteihin ennen kokousta olemalla yhteydessä lippukunnanjohtaja Lauriin tai kokouksessa. Lauri kertoo mielellään hallitustyöskententelystä kiinnostuneille ja voi auttaa löytämään itselle sopivan vastuutehtävän, joten kannattaa ehdottomasti olla aktiivinen jo ennen kokousta.
Osallistuminen ja äänioikeus kokouksessa
Kokoukseen voivat osallistua kaikki Muuttolinnut ry:n jäsenet. Äänioikeus on kaikilla 15 vuotta täyttäneillä muuttolinnuilla. Kokoukseen osallistuvien ja mahdollisessa äänestyksessä äänestävien on oltava läsnä kokouksessa.
Saatamme järjestää mahdollisuuden seurata kokousta etänä. Tämä riippuu siitä, onko paikalla joku, joka etäyhteyden pystyy järjestämään ja toimivatko yhteydet! Jos sinulla on saavutettavuustarpeita, olethan yhteydessä ennen kokousta, niin pyrimme ottamaan tarpeet huomioon.